Instalace

Podporované platformy

Upozornění: Od verze 4.8.0 Datovka nepodporuje Windows XP a Vista. Použití Datovky na těchto systémech je na vlastní nebezpečí a aplikace pravděpodobně nebude fungovat správně.

Doporučení před instalací

Pokud budete provádět aktualizaci aplikace, musíte ji nejprve řádně ukončit, a potom teprve instalovat novější verzi. Na systémech Windows se při spuštěné Datovce nemusí instalace zdařit.

Instalační balíčky verze 4.10.2

Instalační balíčky linuxových distribucí

Udržujeme repozitáře se stabilními balíčky pro několik distribucí.

Nejnovější balíčky společně se seznamem podporovaných distribucí můžete sledovat v projektu home:CZ-NIC:datovka-latest ve službě Open Build Service.

Uživatelská příručka, FAQ a API - návody na používání aplikace

Změny a novinky

Hlášení chyb a tipy na rozšíření aplikace

Rádi bychom získali zpětnou odezvu od uživatelů. Také uvítáme jakékoliv náměty na vylepšení. Chyby v aplikaci Datovka můžete hlásit do našeho GitLabu  nebo na emailovou adresu datove-schranky@labs.nic.cz. Do předmětu zprávy prosím specifikujte, že se jedná o "Datovku".

Upozornění: Pokud součástí Vašeho hlášení či žádosti o pomoc s Datovkou musejí být a budou důvěrné informace, prosíme, označte je tak, budeme s nimi jako s důvěrnými zacházet (nebudou předány třetím osobám, po odstranění problému, kvůli jehož řešení nám byly poskytnuty, budou nenávratně smazány).