Mobilní aplikace

Úvod

Mobilní Datovka je aplikace pro přístup k datovým schránkám, která nahrazuje starší iDatovku a Datovku pro Android. Mobilní Datovka je svobodný software chráněný licencí GNU GPL verze 3.

Používání starých aplikací iDatovka a aDatovka nedoporučujeme, chyby a nedostatky nejsou již v těchto aplikacích opravovány. Stará aDatovka (Datovka pro Android) a iDatovka již nejsou dostupné ke stažení, protože se z nich nelze přihlásit na server datových schránek. Mobilní Datovka obsahuje všechny funkce předchozích verzí.

Mobilní Datovka je napsaná v Qt a sjednocuje funkcionalitu a uživatelské rozhraní pro zařízení s operačním systémem iOS a Android. Aplikace umožňuje příjem zpráv a jejich příloh. Z aplikace můžete kdykoliv zkontrolovat stav Vašich schránek a prohlédnout si doručené či odeslané zprávy včetně příloh, které si můžete přeposlat emailem. Mobilní Datovka také nově podporuje vytváření a odesílání datových zpráv.

Nová mobilní Datovka a předchozí verze aplikace mohou být současně nainstalovány na jedno zařízení. Nepřijdete tak o data uložená ve staré aplikaci. Převod dat ze starých aplikací do mobilní Datovky není možný.

Použití této aplikace je pouze na vlastní nebezpečí a sdružení CZ.NIC v žádném případě neodpovídá za žádné způsobené škody. Máte-li na Vašem zařízení dostupné oprávnění uživatele root, vystavujete se riziku zneužití dat. CZ.NIC z.s.p.o. není provozovatelem služby Datové schránky.

Vlastnosti a funkce mobilní Datovky

Podporované platformy

Stahování a instalace

Uživatelská příručka - návod na používání aplikace

Mobilní Datovka je závislá na knihovnách:

Hlášení chyb a tipy na rozšíření aplikace

Rádi bychom získali zpětnou odezvu od uživatelů. Uvítáme jakékoliv náměty na vylepšení. Chyby v aplikaci mobilní Datovka můžete hlásit do našeho GitLabu či lépe na emailovou adresu datove-schranky@labs.nic.cz. Do předmětu zprávy prosím specifikujte, že se jedná o mobilní Datovku.

Upozornění: Pokud součástí Vašeho hlášení či žádosti o pomoc s Datovkou musejí být a budou důvěrné informace, prosíme, označte je tak, budeme s nimi jako s důvěrnými zacházet (nebudou předány 3. osobám, po odstranění problému, kvůli jehož řešení nám byly poskytnuty, budou nenávratně smazány).

Ukázka

mobile Datovka mobile Datovka
mobile Datovka mobile Datovka